Ανακοίνωση Αριθμητικών Υπεραριθμιών και Οργανικών Κενών Σχ. Έτους 2024-2025

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων με την 8η/18-04-2024 Πράξη του διαπίστωσε και ανακοινώνει τον Πίνακα Οργανικών Κενών και Πλεονασμάτων (Υπεραριθμιών) της Δ.Ε. Τρικάλων που περιέχει αριθμητικά τα οργανικά κενά και πλεονάσματα (υπεραριθμίες) κατά ομάδα σχολείων, σχολική μονάδα, κλάδο και ειδικότητα για το σχολικό έτος 2024-2025.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν οργανικά σε Σχολικές Μονάδες της Δ.Δ.Ε. Τρικάλων (είτε υπηρετούν σε αυτές, είτε όχι), σε κλάδο και ειδικότητα που έχει διαπιστωθεί υπεραριθμία και επιθυμούν να κριθούν υπεράριθμοι, να υποβάλλουν σχετική αίτηση στη Δ.Δ.Ε. Τρικάλων από 19/04/2024 έως 23/04/2024 και ώρα 12:00. Οι αιτήσεις θα αποστέλλονται υπογεγραμμένες και σκαναρισμένες από τα προσωπικά e-mail των εκπαιδευτικών στο e-mail της Δ.Ε. Τρικάλων (mail@dide.tri.sch.gr).
Στην περίπτωση υπεραριθμίας για την οποία κανείς εκπαιδευτικός του κλάδου ή της ειδικότητας δεν έχει υποβάλλει αίτηση, υπεράριθμος χαρακτηρίζεται ο τελευταίος τοποθετηθείς στην σχολική μονάδα.