ΔΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Υποβολή νέων αιτήσεων απόσπασης και αιτήσεων τροποποίησης προτιμήσεων από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, ΚΕΣΥ, ΣΜΕΑΕ και ΕΕΕΕΚ εκπαιδευτικών για το 2019-20

Σας γνωρίζουμε ότι το ηλεκτρονικό σύστημα ΟΠΣΥΔ θα είναι ανοιχτό:
Από την Πέμπτη 18-07-2019 μέχρι και τη Δευτέρα 22-07-2019 και ώρα 15.00 για την υποβολή:

•  Νέων αιτήσεων απόσπασης σύμφωνα με τα οριζόμενα στην υπ’ αριθ. 56623/E2/10-04-2019 εγκύκλιο αποσπάσεων (ΑΔΑ: 7ΜΦΣ4653ΠΣ-1ΚΥ).
  • Αιτήσεων τροποποίησης προτιμήσεων
  •  Ανακλήσεις αιτήσεων απόσπασης

Έκδοση αποτελεσμάτων του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Μαΐου 2019

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα των Εξετάσεων  του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας περιόδου Μαΐου 2019, για τις  γλώσσες :  Αγγλική, Γαλλική, Γερμανική, Ιταλική και Ισπανική.Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερώνονται για τα αποτελέσματα από το διαδίκτυο στην ιστοσελίδα:

Συνέχιση της διαδικασίας υποβολής αιτήσεων για τις μεταθέσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ)

Σύμφωνα με τις παρ. 1 & 2 του άρθρου 28 του Ν. 2190/1994 (ΦΕΚ 28 Α ́) και κατόπιν της ορκωμοσίας της νέας κυβέρνησης, η διαδικασία υποβολής των αιτήσεων για τις μεταθέσεις των μελών ΕΕΠ και ΕΒΠ το σχολικό έτος 2018-19 συνεχίζεται από την Τετάρτη 10 Ιουλίου έως και την Τρίτη 16 Ιουλίου 2019 και ώρα 15.00 ́ μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων (https://teachers.minedu.gov.gr).

Let me think - Let me be my self: Πρόγραμμα Erasmus του 5ου Γυμνασίου Τρικάλων

Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ "Let me think - Let me be myself - ICT as a tool of inclusion and opportunities" που πραγματοποιείται στο 5ο Γυμνάσιο Τρικάλων, επισκέφθηκαν το σχολείο εκπαιδευτικοί από την Πορτογαλία, Ρουμανία και Δανία. Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ "Let me think - Let me be myself - ICT as a tool of inclusion and opportunities" που πραγματοποιείται στο 5ο Γυμνάσιο Τρικάλων, επισκέφθηκαν το σχολείο εκπαιδευτικοί από την Πορτογαλία, Ρουμανία και Δανία.

Ενημέρωση για συνέχιση διαδικασιών κατάθεσης δικαιολογητικών υποψηφίων 4ΕΑ και 5ΕΑ 2019 Προκηρύξεων ΑΣΕΠ

H προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τους υποψηφίους, επαναπροσδιοριζόμενη , αρχίζει την Πέμπτη 27 Ιουνίου και λήγει τη Δευτέρα 22 Ιουλίου 2019.