ΔΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Ενημερωτική Επίσκεψη Αντιπροσωπείας του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. στη ΔΔΕ Τρικάλων

Η Διευθύντρια ΔΔΕ Τρικάλων δέχτηκε σήμερα στα γραφεία της Διεύθυνσης την επίσκεψη της βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ κ. Παναγιώτας Δριτσέλη και του κ. Ορέστη Σιώχου, συμβούλου του βουλευτή κ. Σάκη Παπαδόπουλου.
Έγινε ενημέρωση για τα τρέχοντα θέματα, το Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο Ειδικής Αγωγής που αιτήθηκε η Δευτεροβάθμια, τα Τμήματα ένταξης και την Παράλληλη Στήριξη.
Επίσης ενημερώθηκαν για τα κενά των σχολικών μονάδων, τη διαδικασία των τοποθετήσεων όπως θα προκύψει μετά τις εγκυκλίους του ΥΠΠΕΘ και θα ολοκληρωθεί στις 05/09/2016.

Υποβολή Αιτήσεων για την Κάλυψη των Λειτουργικών Κενών (προσωρινές τοποθετήσεις, συμπληρώσεις ωραρίου)

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων με την 14η/25-08-2016 Πράξη ολοκλήρωσε την επεξεργασία των λειτουργικών κενών σχολικών μονάδων Δ.Ε. Τρικάλων και θα ξεκινήσει τη διαδικασία κάλυψης λειτουργικών αναγκών των σχολείων ευθύνης του.

Πρόσκληση Υποβολής Αιτήσεων για την Κάλυψη Λειτουργικών Κενών των Τμημάτων Ένταξης

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04.01, ΠΕ04.02 αρμοδιότητάς μας, οι οποίοι διαθέτουν τα απαραίτητα προσόντα και επιθυμούν να διδάξουν στα τμήματα ένταξης, να υποβάλουν αίτηση τοποθέτησης έως και τη Δευτέρα 29/08/2016.
Για την κάλυψη των λειτουργικών αναγκών των τμημάτων ένταξης απαιτούνται 11 εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ02, 4 εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ03, 1 εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ04.01 και 1 εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ04.02.

Λειτουργικά Κενά και Πλεονάσματα Δ.Ε. 2016-2017 για β' Φάση Αποσπάσεων

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων, με την 13η/17-08-2016 Πράξη του, ανακοινώνει τον πίνακα λειτουργικών κενών στα σχολεία αρμοδιότητάς του, προκειμένου να πραγματοποιηθεί η β' φάση αποσπάσεων, σύμφωνα με το υπ'αριθμ.131166/Ε2/8-8-2016 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ.
Σημειώνεται ότι μετά και από τις επικείμενες αποσπάσεις, τα λειτουργικά κενά για το νέο σχολικό έτος ενδέχεται να επανυπολογιστούν σύμφωνα με τυχόν νέα δεδομένα.

Πρόσκληση Υποψηφίων Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Γενικής Παιδείας για Πρόσληψη ως Αναπληρωτές στο 2ο Γυμνάσιο Αυλώνα

Καλούνται οι υποψήφιοι εκπιαδευτικοί των κλάδων γενικής παιδείας να υποβάλλουν αίτηση για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών σχ. έτους 2016-2017, προκειμένου να καλυφθούν οι λειτουργικές ανάγκες του 2ου Γυμνασίου Αυλώνα με Λυκειακές Τάξεις που λειτουργεί εντός του Ειδικού Καταστήματος Κράτησης Νέων Αυλώνα.
Οι αιτήσεις υποβάλλονται στη Δ.Δ.Ε. Ανατολικής Αττικής από 2/8/2016 - 16/08/2016

Τροποποίηση της Προκήρυξης για την Εισαγωγή Σπουδαστών / Σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού (ΑΕΝ) Ακαδημαϊκού Έτους 2016-2017

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκε στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΥΝΑΝΠ: www.hcg.gr τροποποίηση της προκήρυξης εισαγωγής σπουδαστών/σπουδαστριών στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2016-17, που ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής των δικαιολογητικών (που θα συνοδεύονται από το αποδεικτικό της αίτησης που υπέβαλαν ηλεκτρονικά στο ΥΝΑΝΠ) των υποψηφίων σπουδαστών/σπουδαστριών Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού Ακαδημαϊκού Έτους 2016-17 με τη διαδικασία των πανελλαδικών εξετάσεων του ΥΠΠΕΘ, ορίζει την ΔΕΥΤΕΡΑ 1-8-2016.

Πρόσκληση Υποψηφίων για Πρόσληψη Αναπληρωτών και Ωρομισθίων για τους Κλάδους του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και Αναπληρωτών από τον Κλάδο ΔΕ1 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.)

Οι υποψήφιοι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι για τους κλάδους του Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. υποβάλλουν τις αιτήσεις τους και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, ως και την 29η Ιουλίου 2016, στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης που ενδιαφέρονται να προσληφθούν.