ΔΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Υποβολή ηλεκτρονικού Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, σε ποσοστό 5% επιπλέον των θέσεων εισακτέων, έτους 2019

Οι υποψήφιοι υποβάλουν ηλεκτρονικά, μέσω διαδικτύου, Μηχανογραφικό Δελτίο με τις προτιμήσεις Τμημάτων/ Εισαγωγικών Κατευθύνσεων και Σχολών της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης που επιθυμούν να εισαχθούν, από Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου μέχρι και Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2019.

Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών με την 17η/11-9-2019 Πράξη του ΠΥΣΔΕ Τρικάλων

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων με την 17η/11-09-2019 πράξη του προτείνει την τοποθέτηση εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά των σχολείων αρμοδιότητάς του, σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας και τις αιτήσεις των εκπαιδευτικών.

Παρακαλούνται οι αναφερόμενοι εκπαιδευτικοί να αναλάβουν υπηρεσία στις 16/9/2019 στο σχολείο τοποθέτησης τους και συμπλήρωσης ωραρίου.

Σημείωση: Οι εκπαιδευτικοί που δεν τοποθετήθηκαν σε σχολικές μονάδες για διδακτικό ωράριο  σε λειτουργικά κενά θα τοποθετηθούν για άσκηση διοικητικού έργου. Μέχρι τότε παραμένουν στα σχολεία που έχουν παρουσιαστεί.

Επίσης όσοι δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό τους ωράριο θα τους ανατεθεί διοικητικό ή άλλο έργο  στη σχολική μονάδα της κύριας τοποθέτησης.