ΔΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Αποφάσεις Τοποθέτησης Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών στη ΔΔΕ Τρικάλων

Από την ΔΔΕ Τρικάλων ανακοινώνονται οι τοποθετήσεις των νεοπροσληφθέντων αναπληρωτών εκπαιδευτικών.

Οι εκπαιδευτικοί καλούνται να αναλάβουν υπηρεσία από την Παρασκευή 08-01-2021 έως την Δευτέρα 11-01-2021.

Προσκλήσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τον ορισμό μελών των Περιφερειακών Υπηρεσιακών Συμβουλίων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Π.Υ.Σ.Δ.Ε.) Θεσσαλίας

Οι αιτήσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβάλλονται από 04/01/2021 έως και 06/01/2021 αποκλειστικά με ηλεκτρονική αλληλογραφία στο email της ΔΔΕ Τρικάλων.

Μήνυμα της Διευθύντριας Δ.Ε. Τρικάλων για τα Χριστούγεννα

Το κοσμοσωτήριο γεγονός της ενανθρώπισης του Υιού και Λόγου του Θεού που εορτάζουμε σε λίγες μέρες έχει μέγιστη αξία για τη ζωή μας.

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων αποφοίτων των τμημάτων μαθητείας και εκπαιδευτικών για συμμετοχή στο Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης του “Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας” των ΕΠΑ.Λ., καθώς και των Πιλοτικών Τάξεων μαθητείας στην Π.Δ.Ε. Θεσσαλίας

Τοποθετήσεις Εκπαιδευτικών σε Λειτουργικά Κενά Σχολικών Μονάδων Δ.Ε. Τρικάλων για το Διδακτικό Έτος 2020-2021

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων με την 21η/21-12-2020 πράξη του, προτείνει την τοποθέτηση εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά σχολικών μονάδων της Δ.Ε. Τρικάλων.
Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που αναφέρονται στον πίνακα να επικοινωνήσουν άμεσα με τις αντίστοιχες σχολικές μονάδες, προκειμένου να κανονιστούν οι λεπτομέρειες της τηλεκπαίδευσης.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων από την Τετάρτη 16 έως και τη Δευτέρα 21 Δεκεμβρίου 2020.

Ανακοίνωση Πινάκων Αιτήσεων Μετάθεσης 2020-2021

Από τη ΔΔΕ Τρικάλων ανακοινώνονται οι πίνακες με τα στοιχεία των αιτούμενων μετάθεση, βελτίωση θέσης και οριστική τοποθέτηση εκπαιδευτικών. Τυχόν ενστάσεις θα υποβάλλονται από 14-12-2020 μέχρι και 18-12-2020 στη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ.

Πρόσκληση Υποβολής Αιτήσεων για Συμμετοχή στο Μεταλυκειακό Έτος - Τάξη Μαθητείας – Περιόδου 2020-2021

Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας από την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου, ώρα 18.00 έως και την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου και ώρα 23:59.

Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη διεύθυνση https://e-mathiteia.minedu.gov.gr σύμφωνα με τις οδηγίες που θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Παράταση προθεσμίας υποβολής προτάσεων «Σχεδίων Δράσης» 2020-2021 από τα ΕΠΑΛ Στο πλαίσιο του προγράμματος «Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ - Υποστήριξη Σχολικών Μονάδων ΕΠΑΛ»

Λαμβάνοντας υπόψη τις αντικειμενικές δυσκολίες που προκαλούνται από την αναστολή της λειτουργίας των σχολικών μονάδων, σας ενημερώνουμε ότι, κατόπιν συνεννόησης της υπηρεσίας μας με το «Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας “ΝΟΗΣΙΣ”», παρατείνεται η προθεσμία υποβολής Σχεδίων Δράσης από τα ΕΠΑΛ στο πλαίσιο του προγράμματος «Μία Νέα Αρχή στα ΕΠΑΛ – Υποστήριξη Σχολικών Μονάδων ΕΠΑΛ» κατά το σχολικό έτος 2020-2021. Ως νέα καταληκτική ημερομηνία υποβολής των Σχεδίων Δράσης ορίζεται η Παρασκευή 15 Ιανουαρίου 2021.

Χρονοδιάγραμμα Υλοποίησης Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας 'Ε Φάση Εφαρμογής

Οι αιτήσεις συμμετοχής για την Ε΄ Φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού έτους – Τάξη μαθητείας καθώς και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά θα υποβληθούν ηλεκτρονικά στη διεύθυνση e-mathiteia.minedu.gov.gr.   Για την υποβολή των αιτήσεων οι αιτούντες θα πρέπει να ακολουθήσουν τις οδηγίες που θα συμπεριλαμβάνονται στην πρόσκληση του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης καθώς και τις οδηγίες που θα έχουν αναρτηθεί στον ανωτέρω ιστότοπο.