Στο πλαίσιο των έκτακτων μέτρων αντιμετώπισης του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19, η εξυπηρέτηση του κοινού θα γίνεται καθημερινά 10:00 - 13:00, και μόνο σε επείγουσες περιπτώσεις, με προτεραιότητα και υποχρεωτικά κατόπιν ραντεβού και σε συνεννόηση με τον αρμόδιο υπάλληλο.

Πληροφορίες εδώ

ΔΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Αναστολή λειτουργίας τμήματος του 3ου ΓΕΛ Τρικάλων λόγω κρούσματος COVID-19

Από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων ανακοινώνεται ότι μετά από την επιβεβαίωση κρούσματος κορωνοϊού στο 3ο ΓΕΛ Τρικάλων, αναστέλλεται η λειτουργία του τμήματος Β4 από 20/10/2020 – 29/10/2020.

Δ’ Πρόσκληση για υποβολή αίτησης συμμετοχής Εκπαιδευτικών ΕΠΑ.Λ./Εκπαιδευτών/ριών Δ.Ι.Ε.Κ στο πρόγραμμα επιμόρφωσης σε θέματα μαθητείας

Οι ενδιαφερόμενοι/ες εκπαιδευτικοί/ εκπαιδευτές/ριες καλούνται να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής ηλεκτρονικά, μέσω της ιστοσελίδας του Ι.Ε.Π. (https://www.iep.edu.gr/services/mitroo/login.php) ακολουθώντας τις διαδικασίες που περιγράφονται στη σχετική πρόσκληση.
Ως ημερομηνία έναρξης υποβολής των αιτήσεων ορίζεται η Δευτέρα 19/10/2020 και καταληκτική ημερομηνία υποβολής η Παρασκευή 13/11/2020 και ώρα 15:00.

Αναστολή λειτουργίας του 4ου ΓΕΛ Τρικάλων λόγω κρούσματος COVID-19

Από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων ανακοινώνεται ότι μετά από την επιβεβαίωση κρουσμάτων κορωνοϊού στο 4ο ΓΕΛ Τρικάλων, αναστέλλεται η λειτουργία του σχολείου από 19/10/2020 – 01/11/2020.

Αναστολή λειτουργίας τμήματος του 7ου Γυμνασίου Τρικάλων λόγω κρούσματος COVID-19

Από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων ανακοινώνεται ότι μετά από την επιβεβαίωση κρούσματος κορωνοϊού στο 7ο Γυμνάσιο Τρικάλων, αναστέλλεται η λειτουργία του τμήματος Α3 από 19/10/2020 – 01/11/2020.

Αναστολή λειτουργίας τμημάτων του 8ου ΓΕΛ Τρικάλων λόγω κρούσματος COVID-19

Από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων ανακοινώνεται ότι μετά από την επιβεβαίωση κρούσματος κορωνοϊού στο 8ο ΓΕΛ Τρικάλων, αναστέλλεται η λειτουργία των τμημάτων Β1, Β2 και Β3 από 17/10/2020 – 27/10/2020.

Ανακοίνωση για τους νεοπροσληφθέντες αναπληρωτές τρίμηνης διάρκειας

Παρακαλούνται οι νεοπροσληφθέντες αναπληρωτές στην Δ.Ε. Τρικάλων, αφού συμβουλευτούν τις συνημμένες οδηγίες, να υποβάλλουν αίτηση τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά.

Πρόσκληση εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για πλήρωση θέσης Β΄ Υποδιευθυντή στο 1ο Εσπερινό ΕΠΑΛ Τρικάλων και Τομεάρχη στο 1ο ΕΚ Τρικάλων

Η Διευθύντρια Δ.Ε. Τρικάλων προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς να υποβάλλουν  αίτηση από Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020 εως Παρασκευή 23 Οκτωβρίου 2020 και ώρα 15:00