Υπενθυμίζεται ότι οι μαθητές που θα προσέρχονταν στην Επιτροπή Εξέτασης με έδρα τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων και επιθυμούν να εξεταστούν στο αγώνισμα της κολύμβησης (50μ.ελεύθερο) το οποίο περιλαμβάνεται προαιρετικά στα εξεταζόμενα αγωνίσματα, λόγω έλλειψης κολυμβητηρίου 50μ. στην συγκεκριμένη πόλη, θα πρέπει να προσέλθουν για όλες τις πρακτικές δοκιμασίες τους στην Επιτροπή Εξέτασης με έδρα τη Λάρισα.

ΔΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Χαρακτηρισμός Υπεραρίθμων – Ρύθμιση Υπεραριθμιών για το Σχολικό έτος 2017-2018

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων με την 8η/24-05-2017 Πράξη του, ανακοινοποίησε τον πίνακα αριθμητικών υπεραριθμιών και χαρακτήρισε ονομαστικά τους υπεράριθμους εκπαιδευτικούς σε σχολικές μονάδες της αρμοδιότητάς του για το σχολικό έτος 2017-2018.

Οι εκπαιδευτικοί που έχουν χαρακτηρισθεί ως uπεράριθμοι  κ α λ ο ύ ν τ α ι  να  υποβάλλουν, εφόσον το επιθυμούν, την επισυναπτόμενη Αίτηση – Δήλωση τοποθέτησης υπεραρίθμου για την τοποθέτησή τους στα υφιστάμενα οργανικά κενά της περιοχής μετάθεσης Τρικάλων, από την Πέμπτη 25-05-2017 έως και την Παρασκευή 26 -05-2017 και ώρα 13:00.