ΔΔΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Πρόσκληση Υποψηφίων για Πρόσληψη Αναπληρωτών και Ωρομισθίων για τους Κλάδους του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και Αναπληρωτών από τον Κλάδο ΔΕ1 Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.)

Οι υποψήφιοι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι για τους κλάδους του Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. υποβάλλουν τις αιτήσεις τους και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, ως και την 29η Ιουλίου 2016, στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης που ενδιαφέρονται να προσληφθούν.

Τοποθετήσεις Εκπαιδευτικών σε Οργανικά Κενά

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων, με την 11η/22-07-2015 Πράξη του, τοποθέτησε εκπαιδευτικούς στα οργανικά κενά που υπήρχαν σε σχολεία αρμοδιότητάς του.
Αιτήσεις θεραπείας θα πρέπει να υποβληθούν το αργότερο μέχρι τις 27/07/2016 στη γραμματεία του ΠΥΣΔΕ, γραφείο 313.

Οι εκπαιδευτικοί που αναφέρονται στο συνημμένο πίνακα, καθώς και όσοι τοποθετήθηκαν σε οργανικά κενά με τη διαδικασία ρύθμισης υπεραριθμίας, καλούνται να παρουσιαστούν στα σχολεία τοποθέτησής τους και να αναλάβουν υπηρεσία στη 01/09/2016.

Εγκύκλιος Πρόσληψης Αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ) 2016-2017

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ61, ΠΕ71, των κλάδων ΠΕ60.50 και ΠΕ70.50, του κλάδου ΠΕ11.01 (Καθηγητών Φυσικής Αγωγής ΕΑΕ) και των κλάδων ΠΕ, ΤΕ και ΔΕ (Καθηγητών
Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης) όλων των ειδικοτήτων με τον ισχύοντα κωδικό τους και προέκταση «.50» να υποβάλουν αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την ένταξή τους στους οικείους πίνακες
αναπληρωτών και ωρομισθίων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2016-2017 και δήλωση περιοχών προτίμησης για πρόσληψη από τους εν λόγω πίνακες. Οι αιτήσεις υποβάλλονται από την Τρίτη 19 Ιουλίου έως και τη Δευτέρα 25 Ιουλίου 2016.

Πίνακας Μοριοδότησης Εκπαιδευτικών από τις Αιτήσεις Βελτίωσης

Ενόψει των αιτήσεων βελτίωσης - οριστικής τοποθέτησης, δημοσιεύουμε εκ νέου τον πίνακα μοριοδότησης, όπως αυτός προέκυψε τον Δεκέμβριο του 2015 από τις αιτήσεις των ενδιαφερομένων εκπαιδευτικών.

Αιτήσεις Οριστικής Τοποθέτησης και Βελτίωσης Θέσης - Προθεσμίες

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων, με την 10η/15-07-2015 Πράξη του, ανακοινώνει τα εναπομείναντα οργανικά κενά μετά από τη ρύθμιση των υπεραριθμιών σε σχολικές μονάδες αρμοδιότητάς του για το σχολικό έτος 2016-2017 και καλεί τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς των ειδικοτήτων ΠΕ03, ΠΕ04.04, ΠΕ13, ΠΕ18.27 και ΤΕ01 να υποβάλουν αίτηση τοποθέτησης, σύμφωνα με το επισυναπτόμενο έγγραφο.
Το σύστημα θα παραμείνει ανοιχτό έως την Πέμπτη, 21/07/2016 και ώρα 12:00.

Ανακοινοποίηση του Πίνακα Ονομαστικών Υπεραριθμιών και Οργανικές Τοποθετήσεις

Το ΠΥΣΔΕ Τρικάλων, με την 10η/15-7-2016 Πράξη του, ανακοινοποίησε τον πίνακα με τον ονομαστικό χαρακτηρισμό υπεραρίθμων στα σχολεία αρμοδιότητάς του.
Επίσης, τοποθέτησε εκπαιδευτικούς σε οργανικά κενά, ύστερα από ρύθμιση υπεραριθμίας.